تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1396
 مفیدستان:

برای استفاده از کامپیوتر چه صندلی را تهیه کنیم ؟

انتخاب صندلی برای میز کامپیوتر

برای رفتن به کار یا شرکتی اول صندلی آن را چک کنید ، زیرا صندلی هایی مفید میباشند که مانند کمر بدن درست شده باشند .

استفاده نادرست از کامپیوتر می تواند بعد از مدتی موجب مشکلاتی در سیستم بینایی و اسکلتال شود. این مشکلات جدای از تغییراتی هست که می‌تواند در شخصیت و رفتار فرد بروز کند و از حوصله این بحث خارج هست. مشکلات سیستم اسکلتال می‌تواند خود را بصورت درد گردن و شانه نشان دهد.

کمر درد، درد بازو، ران و مچ دست ها، بیحسی و گزگز دست ها و بسیاری دیگر از مشکلات در اندام ها می‌تواند به دلیل بهره گیری نادرست از کامپیوتر بوجود آید. این مطلب به بررسی راه هایی می پردازد که با رعایت آن ها مشکلات گردن و شانه به دلیل بهره گیری نادرست از کامپیوتر کمتر بوجود آید.

چه صندلی مناسب کار با کامپیوتر است

صندلی مورد بهره گیری شما باید پشت کمر شما را محافظت کند. پشتی صندلی باید قوسی داشته باشد که مطابق با قوس کمر انسان باشد. وقتی روی صندلی می نشینید کاملا به عمق صندلی رفته و به پشتی آن تکیه بزنید.

ارتفاع صندلی باید طوری تنظیم شود که وقتی کف پای شما روی زمین یا تکیه گاه قرار می‌گیرد زانو های شما هم سطح لگن باشند و یا ران ها بصورت افقی قرار بگیرند.

به گزارش تالاب نشیمن صندلی یا محلی از صندلی که می‌نشینیم باید کمی از لگن شما پهن تر باشد. همین طور اندازه نشیمن صندلی باید طوری باشد که وقتی روی آن نشسته ایم و به پشتی آن تکیه زده ایم پشت زانو هایمان حدود ۳-۲ بند انگشت از جلوی نشیمن صندلی فاصله داشته باشد.

بهتر هست صندلی مورد بهره گیری، چرخدار بوده و ستون اصلی آن روی حداقل پنچ پایه چرخدار متصل باشد.

برای استفاده از کامپیوتر چه صندلی را تهیه کنیم ؟

صندلی استاندارد

۶ مورد از استفاده درست از صندلی میز کامپیوتر

۱- چشم شما باید در سطح بالای مانیتور باشد

۲- کمر شما کاملاً به صندلی تکیه بدهد

۳- کف پا را طوری تنظیم کنید تا زانو در سطح لگن باشد

۴- ساعد خود را روی حفاظ کناری صندلی بگذارید

۵- برجستگی جلوی مچ دست در ناحیه کف دستتان را روی یک پد نرم بگذارید

۶- شانه خود را شل نگه دارید.

منبع :iranorthoped.irلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب برای استفاده از کامپیوتر چه صندلی را تهیه کنیم ؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :برای استفاده از کامپیوتر چه صندلی را تهیه کنیم ؟
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%db%8c%d9%88%d8%aa%d8%b1-%da%86%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%af%d9%84%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d9%87/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

ضرورت حمایت از طرح تحول سلامت


خبرگزاری آریا-رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: طرح تحول سلامت در هر مقطعی باید حمایت شود.
به گزارش خبرگزاری آریا، احمد شجاعی افزود: طرح تحول نظام سلامت در مجموع آثار و فواید بسیار ارزشمندی داشته است.
وی گفت: اجرای این طرح به نفع مردم تمام شد زیرا پرداختی از جیب مردم برای هزینه‌های درمانی در بخش بهداشت و درمان کاهش چشمگیری داشته است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به دغدغه‌هایی که مردم قبل از شروع طرح تحول سلامت داشتند، گفت: مردم در زمان بیماری با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند و اگر قرار باشد، هزینه درمانشان نیز غیرقابل کنترل باشد، از حد تحمل آن‌ها خارج است.
وی با بیان اینکه چنانچه طرح تحول سلامت بخواهد با قدرت ادامه پیدا کند، نیازمند حمایت دولت است افزود: طرح تحول سلامت باید در هر مقطعی به لحاظ اعتبارات و بار مالی حمایت شود و بیمه‌ها نیز از این طرح پشتیبانی کنند تا پرداخت‌ها به مراکز درمانی به موقع انجام شود و طرح دچار مشکل نشود.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: همکاران پزشک نیز باید همکاری لازم را با طرح داشته باشند تا این طرح با قدرت ادامه پیدا کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب ضرورت حمایت از طرح تحول سلامت در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :ضرورت حمایت از طرح تحول سلامت
http://mofidestan.ir/%d8%b6%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%8a%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%aa%d8%ad%d9%88%d9%84-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مفیدستان:

مایکروسافت نسخه‎ی جدیدی از اپلیکیشن وان‎درایو برای اندروید عرضه کرده است که با خود قابلیت کاملا جدیدی به همراه می‎آورد و یک ویژگی را نیز بهبود می‎بخشد.

توانایی مشاهده‎ی فایل‎‏های وان‎درایو به صورت آفلاین قابلیت جدیدی نیست، اما مایکروسافت این قابلیت را بهبودبخشده تا کاربران به دنبال آن اجازه داشته باشند فایل‌های بیشتری را به این صورت مشاهده کنند.

تاکنون، کاربران اندرویدی وان‎درایو می‎توانستند یک فایل را به‎‎‌صورت آفلاین دانلود و مشاهده کنند. گرچه، پس از ارائه‎ی آخرین به‎روزرسانی، این اپلیکیشن به کاربران اجازه‎ی دانلود کامل یک پوشه را می‎دهد که می‎تواند برای مشاهده‎ی آفلاین چندین فایل داشته باشد.

البته توجه داشته باشید، قابلیت مشاهده‎ی چندین فایل به‎صورت آفلاین تنها در اختیار کاربرانی قرار دارد که مشترکین سرویس‎های Office 365 Personal، Home و Solo هستند. آن دسته از کاربران دارای حساب آموزشی و کاری در Office 365 به این قابلیت جدید در تاریخ دیگری دسترسی خواهند داشت.

جدا از بهبود این قابلیت، مایکروسافت طراحی بخش Discover view را به‎روزرسانی کرده است. به عبارت دیگر، کاربران حال به فیدهای به مراتب مرتب شده‎ای دسترسی خواهند داشت که تنها اطلاعات مرتبط با نیازهای آن‎ها را نشان خواهد داد.

نسخه‎ی ۴٫۱۲ اپلیکیشن وان‎درایو دارای این بهبودها و تغییر خواهد بود و کاربران از پلی‎استور گوگل می‎توانند آن را دریافت کنند.

لینک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=65608لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آخرین به‌روزرسانی وان‌درایو برای کاربران اندرویدی امکان مشاهده فایل‌های بیشتری به‌صورت آفلاین فراهم کرده است در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آخرین به‌روزرسانی وان‌درایو برای کاربران اندرویدی امکان مشاهده فایل‌های بیشتری به‌صورت آفلاین فراهم کرده است
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%d9%87%e2%80%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%88%d8%a7%d9%86%e2%80%8c%d8%af%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :